Motor hızı şanzıman tarafından kontrollü bir yöntemle yol hızına dönüştürülür. Daha fazla devrin işlenmesi, rahat çalışma ve güvenilir işlev için modern şanzımanların gerekmesi, yağın saflığına kıyasla şanzımanlara daha fazla özen gösterilmesini gerektiriyor. Bu nedenle şanzıman filtreleri daha zorlu standartları karşılamak zorundadır. REGEN FİLTER şanzıman filtreleri fazlaca çeşitlilik gösteren şanzıman tasarımlarının karmaşık gereksinimlerini karşılamak için özgün ve modern çözümler sunuyor.

Temelde iki tip şanzıman yağı filtresi bulunur – emiş ve basınç filtreleri.

Emiş filtreleri otomatik viteslerde kullanılır ve kompakt flatbed filtreler olarak şanzımanın karterine yerleştirilir. Yağ, filtre tarafından emilir ve bu işlem sırasında yağ pompası temizlenir. REGEN FILTER şanzıman filtreleri modern, etkili filtre malzemelerini kompakt bir tasarımda birleştirerek motorun yıpranmasına karşı üst seviye koruma sunar. Örnek verecek olursak; kurulum alanı, yağ saflığı ve düşük diferansiyel basınç gibi özel gereksinimleri karşılamak için üstün filtre malzemeleri filtre çanta veya katlamalı biçimde uyarlandı.

Basınç filtreleri, CVT veya çift kavramalı şanzıman gibi yenilikçi tasarımlarda ve yüksek standartlarda yağ saflığı gereken manüel viteslerde emiş filtrelerini tamamlamak için kullanılır. REGEN FILTER şanzıman yağı filtreleri içeriğindeki çok küçük filtre malzemeleri ile üst düzey yağ saflık, dolayısıyla hassas şanzıman bileşenlerine yıpranmaya karşı maksimum koruma sağlar. REGEN FILTER şanzıman filtreleri, yağ devresinin basınç uygulanmış bölümünde kullanılmak üzere filtre bileşeni veya şanzımana vidalanan spin-on filtre olarak mevcuttur.

img_divider

« Translate »